V Ostravě vystoupí britský zpěvák Sting.

Jeho koncert bude v pondělí 19. listopadu hostit ČEZ Aréna. Do Ostravy se Sting vrací po 15 letech. To dnes potvrdil náměstek ředitele arény Jan Kostecký.

„Koncert mohu potvrdit. Podrobnosti ale ještě neznáme. Vím jen to, že půjde o klasický koncert s pětičlennou rockovou kapelou. Ne se symfonickým orchestrem, jako při jeho minulém turné,“ řekl Kostecký.

V České republice Sting vystupoval opakovaně. Jen jednou ale zavítal do Ostravy v roce 1997.

Podle Kosteckého ale případné vzpomínky na připravovaný koncert vliv neměly. „V Praze už nedávno byl. Ostrava se nabízela, je na opačném konci republiky,“ vysvětlil.

Šedesátiletý Sting, vlastním jménem Gordon Matthew Thomas Sumner, stál nejprve v roce 1977 u zrodu slavné kapely The Police, první sólové album vydal o osm let později. Za svou kariéru prodal téměř 100 miliónů alb jako sólový umělec a získal deset cen Grammy, Zlatý glóbus, cenu Emmy a tři nominace na Oscara. Naposledy vydal titul Sting: 25 Years, který vyšel 26. září 2011. Tato kolekce zachycuje poprvé v historii jak největší hity, tak i rarity ze Stingovy dlouholeté sólové kariéry.

Sting už letos v Česku vystoupil dvakrát, pokaždé v Praze. V únoru si jeho koncert v Kongresovém centru nenechalo ujít 3000 lidí a v červnu ve vysočanské O2 Aréně 13.000 posluchačů.

Vstupenky budou v prodeji od pátku 10. srpna. „Budou stát 990, 1 290, 1 390 a 1 690 korun,“ uvedl za pořádající agenturu Live Nation Petr Novák.

Dají se zakoupit i přes TICKETPRO: http://www.ticketpro.cz/jnp/hudba/rock/905918-sting-back-to-bass-stani-standing-.html?extp=seznam.cz

Určitě jsme zvědaví na jeho vystoupení a také především na to, s jakým programem se představí v Ostravě.