Na tuzemskou scénu vstupuje nová kapela, kterou však tvoří známé tváře metalového undergroundu. Pod názvem The River Of The Lost Souls se skrývají muzikanti z kapel jako Dark Angels či Vihar. Hlavním strůjcem je Václav Votruba, tahoun Dark Angels a After Rain.

The River Of The Lost Souls jsem nosil v hlavě dlouho. Řada lidí mě má zafixovaného jako ryze metalového muzikanta a fanouška, ale faktem je, že podstatně víc poslouchám klasický hard rock nebo i blues či jazz. A právě tyto styly v tvorbě The River Of The Lost Souls rezonují, přičemž kdesi v dáli jsou i dozvuky After Rain,“ říká Václav Votruba. The River cover

The River Of The Lost Souls byli původně zamýšleni čistě jako studiový projekt, avšak jakmile do sestavy přibyli další muzikanti, padlo rozhodnutí, že vznikne plnohodnotná kapela. Žádná bokovka či projekt.

Největší výzvou byl zpěv. Báru jsem chtěl už před lety do Dark Angels, ale osud tomu chtěl tak, že jsme se setkali až v roce 2016 v sestavě The River Of The Lost Souls. A je to jen dobře. Bára má krásný hlas, obrovský feeling, ve kterém se odráží její láska k hudbě 60. let, cit pro zajímavé vokální aranže a v neposlední řadě je to dračice, takže dokonalá kombinace,“ usmívá se Václav Votruba.

Sestavu kromě Václava Votruby a Barbory Urbanové tvoří Petra Votrubová a Jakub Vondrka z Dark Angels a After Rain, Tomáš Mezera z Vihar a Luboš Pokorný ze Satycarion.

The River Of The Lost Souls před několika dny dokončili dlouhohrající debut The Midnight Album, který by měl vyjít v dohledných měsících. První ukázky zájemci naleznou na Bandzone – http://bandzone.cz/theriverofthelostsouls.

Na Youtube byl zároveň zveřejněn první klip ke skladbě, která se jmenuje stejně jako kapela, tedy The River Of The Lost Souls -

Facebook: https://www.facebook.com/theriverofthelostsouls/

Bandzone: http://bandzone.cz/theriverofthelostsouls

Tak tolik zas zpoza juhu Čiech,

Mathi