http://www.casrock.cz/porady/hudebni-svetaci/hudebni-svetaci-pryncypallcz

Trochu zdecimován dopadem čtvrtečních událostí jsem si řekl, že by bylo fajn si jít vyčistit hlavu a odreagovat se nějak v páteční večer . Z čeho vybrat?

Folkově se prezentující a nám spřízněna Hudebna Pepy Streichla nabízela vystoupení písničkáře Pavla Helana a určitě se těšila nakonec hojné návštěvě. Jenomže Pavla jsem si užil již ve čtvrtek, kdy jsme hráli s One Great Dream naše poslední letošní vystoupení na Finále benefičního tour Václava Fajfra, co by koncert pro HAIMA Ostrava v klubu Parník a mohu jen říct, že to opravdu stálo za to.

Forty Lies (Ostrava)

Forty Lies, Ostrava.

Druhou možností se ukázalo být, využít další pozvánky a podívat se na tzv. Sweet Fest vol1./part II., kterou pořádala ostravská kapela Sweet Leopard a na kterou jsme zde před časem rovněž dávali upoutávku. Tak proč si neudělat malou inspekci do Barráku právě na tuto akci.

Číst dál příspěvky v událostech, možná bych se dozvěděl, že úvod akce je posunut až na někdy po sedmé hodině večerní. Nevadí, říkám si, tak se mrknu na přijíždějící kapely a navíc, velmi pěkné a překvapivé rozptýlení působil zvukařův pes, pobíhající po klubu a hrající si s prázdnou PET láhví. Čímž docela rychle ukrajuje onen čas, kdy po následném zvučení úvodní kapely nakonec někdy po třičtvrtě na osm se ozývá intro a na podium nastupují ostravští hard rock-rock’n’rolloví Forty Lies, kterým se nakonec skladbou Sex Machine podařilo přilákat velkou skupinu diváku k podiu, aby si zapařili. A taky využili příležitost si připít na zdraví zpěváka, který slavil narozeniny shodně s jedním, ze členů pořádající kapely Sweet Leopard. A pár připravených placek, hozených mezi diváky, skončilo na podlaze klubu. Snad si je nakonec někdo vzal.

ToneHunter, Jihlava.

ToneHunter, Jihlava.

Jako druzí v pořadí přišli na scénu ToneHunter, čtveřice z Jihlavy, hrající hard-rock. Po nějakých problémech při zvučení, kdy při poněkud pokusu o řev zpěváka to někde prasklo a kdy zvukař Martin Návrat tyto „šajby“ vyžehlil, si diváci mohli vychutnat docela slušnou dávku dobré muziky. A to už do klubu vcházejí nějaká partička dívčin s hudebními nástroji. Zřejmě přerovský Jevells

Hodně jsem byl tedy zvědav na naše místní šelmy, ostravské glam-hard rockové Sweet Leopard. Ono vůbec ten večer mne vracel někdy do 80-tých let, doby upnutých tygrovaných a podobných kalhot. Také pohled na namalované oči mi, tedy nejenom této skupiny, mi říkal, že být třeba někde v Praze, začal bych uvažovat jinak, ale protože jsme v Ostravě, tak je mi už od pohledu jasné, že všichni jsou horníci.

Sweet Leopard, Ostrava.

Sweet Leopard, Ostrava.

Nicméně připravovaná show vypadala opravdu, jako kdyby  vběhly divoké kočkovité šelmy do cirkusové arény, ale hudebně to u mě opravdu o nějakou tu píď navíc ten večer vyhrává asi  ToneHunter a ani nevím čím to je. Samozřejmě nic proti glamu Wink  A každopádně, před podiem nebylo jako obvykle pomalu k hnutí.

Tak ještě pár nějakých fotek a poté, co jsem zaslechl, jak si holky vylévaly za barem srdíčka, že někdy je to tragédie tam tvrdnout až do čtyř, než odejdou poslední „na autobus“, tak Jevells neJevells, pomalu mažu domů.

Video netočím, kdo chce, ať si příště zajde, určitě neprohloupí a solidní dávku hard rocku si může vychutnat. Pro mne zase určitě příjemné poznání dalších kapel na živo.

foto z akce, zde: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.995799343787428.1073741891.138609839506387&type=3

mathi