Další zajímavé info ohledně hudebního dění nám poslala z jižních Čech Petra Votrubová z IMA Promotion jak v české, tak i anglické verzi a to konkrétně ohledně toho, že:

The musicians from A SweetWater Trick and X-Left to Die joined forces. And the result is the band Alike, which is preparing their first record.

AlikeIt happend in the South Bohemia. The composer and guitar player Roman Knop joined to the Velešín´s A SweetWater Trick after the end of the band X-Left to Die. They decided to walk in the new stage with the clear shield and they changed their name to the shorter and more remember – Alike.

Interesting is, that Roman Knop cooperated with singer and guitar player of A SweetWater Trick Karel Krejčí at the end of the last year. The result of this cooperation was the song Falling Down, which was the first step to Alike.

With the new year came the new band – Alike. The band´s close friend Henrich Ledecký spread the lines as the guitar player beside the cellist Tomáš Bartizal and the bassist Jiří Jantač. The drummer position stay open because of some complications. The temporary drummer is Jan Divoký from the band Ends at Last.

The band is working on their first CD now, which could come out during this autumn. The clue to the sound of the CD can be the song Falling Down. You can find the lyrics version on this link:

CONTACT

BZ Alike – http://bandzone.cz/alike

FB Alike – http://facebook.com/alikebandcz

and version for Czech peoples:

Muzikanti z A SweetWater Trick a X-Left To Die spojili síly. Výsledkem je kapela Alike, která připravuje první desku.

K zajímavému hudební spojení došlo na jihu Čech. Po konci kapely X-Left To Die se připojil skladatel a kytarista Roman Knop k velešínským A SweetWater Trick. Ti se rozhodli vykročit do nové etapy s čistým štítem a změnili si tak jméno na podstatně kratší a zapamatovatelnější název – Alike.

Zajímavostí je, že Roman Knop se zpěvákem a kytaristou A SweetWater Trick Karlem Krejčím spolupracoval již na konci minulého roku. Výsledkem byla skladba Falling Down, která byla předobrazem dnešních Alike.

S novým rokem pak přišlo nové hudební těleso Alike. Blízký přítel kapely Henrich Lendacký rozšířil řady v roli kytaristy po boku čelisty Tomáše Bartizala a basáka Jiřího Jantače. Neznámo, které vzešlo, již funguje přes půl roku a bude se nač těšit. Post bubeníka, po nesčetných komplikacích, nechává kapela otevřený. Role se v současné době ujal Jan Divoký z kapely Ends at Last,“ uvádějí Alike.

Kapela momentálně pracuje na svém prvním CD, které by mohlo vyjít již na podzim letošního roku. Ostatně, jak bude nahrávka znít, napovídá právě skladba Falling Down, ke které Alike před několika dny zveřejnili lyric video – naleznete ho na linku https://www.youtube.com/watch?v=x_Z_pJZtDLs.

Václav Votruba

Zpracoval Mathi