… Voláme základňu, obsadili sme Ostravu – Božie mesto !!! –
Tak přesně tohle zaznělo do zcela zaplněného sálu Domu Kultury AKORD v Ostravě-Zábřehu chvíli poté, co předkapela Marian & 333 svým jednoduchým a rytmickým rockem přivedla do varu ty, jenž si nechtěli nechat uniknout další z vystoupení slovenské punkrockové kapely Horkýže Slíže, co by hlavní hřeb večera.
O tom, že o koncert byl nebývalý zájem a byl zcela vyprodán svědčila i neobvyklá sháňka po lístcích již před koncertem, který sice měl dle plakátu začít v 19:00 hodin a ačkoli vystoupení kapel začalo s hodinovým zpožděním, tak stále v tuto dobu vcházely davy lidí, takže technická chyba byla zřejmě na plakátech či jiných poutadlech. Kolik lidí přesně tento koncert navštívilo se nám zjistit nepodařilo a to i vzhledem k tomu faktu, že tyto informace se prý nesmí sdělovat i když nevím proč.
Předkapela Marian & 333, kterou bylo možné v poslední době slyšet i v TOP 10 Rádia ČAS se skvěle ujala své role supportu a parádně rozžhavila diváky. O tom, že je dobrá svědčí i ten fakt, že když dohrála, respektive se diváci její vystoupení snažili ukončit skandováním: „ Horkýže Slíže… Horkýže Slíže…“ , kdy jsme hodnotili s Chicem jejích hudbu a když Chico řekne, že se mu líbili už když hráli někdy před časem v ostravském hudebním klubu TEMPL, tak to je už co říct.

Horkýže slíže zřejmě netřeba nikterak blíže představovat, protože se jedná o kapelu na české hudební scéně z různých festivalů a podobných akcí velice známou. Každopádně během jejích zhruba dvouhodinového vystoupení zazněly snad všechny jejích známé pecky a také i songy z úplných začátků hudebního působení kapely, což koneckonců KUKO- frontmann a baskytarista kapely ohodnotil tím, že sa včera

Kuko z Horkýže slíže (sk)

příliš veľa naglgali a snad sa im podarí v ich kariére to isto možno nekam dotiahnuť.
Nevím sice ještě, jak se jim v jejích kariéře po úspěšném zhruba dvaceti letém působení na vrcholové hudební scéně podaří oslavit na podzim kulaté dvacítkové výroči , ale tento koncert se jim rozhodně podařilo dotáhnout do famózního konce Smile
Během koncertu si na své přišli i vyznávači zápasnických sportů, neboť sem tam nějaká ta potyčka či konflikt odjakživa patří k duchu koncertu punkových kapel, kdy obvykle rotující a pógující či jinak v rytmu se pohupující osazenstvo, vesměs již posilněno nejenom pivem, ale i rumem, jak jsme si všimli dle prázdných půllitrových láhví před kulturním domem, do sebe naráží, takže i pořadatelská služba měla o práci postaráno a několika lidem se opravdu vyplatilo investovat 250,-Kč za lístek.
Trochu atmosféry z tohoto úžasného energii nabitého koncertu si vám dovolíme přiblížit v tomto krátkém fotoreportu –> ZDE <–.
Závěrem nezbývá říct více než, že z posledního hodnocení je slovenská Nitra kolébkou špičkových slovenských kapel, takže My na oplátku Zdravíme pre zmenu Nitransko a taky si na počesť glgneme kvapky z Nitranského Knieža Smile
Tak to tak ze včerejšího večeru a zase někdy…
Zatím…

 

Horkýže slíže (sk)

Mathi Basssnake