Red Alert - England

V úterý 24.7. přijela do Ostravy další punková legenda RED ALERT z Anglie, kde odehrála jediný svůj koncert v ČR.

Kapela vznikla v roce 1979 v severovýchodním anglickém městě Sunderlandu a rychle zapadla mezi elitní špičku britské oi-punkové scény. Během svoje první kariéry, která trvala do poloviny osmdesátých let než se kapela na čas rozpadla natočila několik singlů a EP jako např.:

Third And Final (1980), In Britain (1982), Take No Prisoners (1982)….

V roce 1983 jim vyšlo jejich první album „We’ve Got The Power“ a spousta skladeb se jim objevila taky na dnes už kultovních punkových kompilaci jako byli třeba: Punk And Disorderly z roku 1981 nebo Carry On Oi! (1981), The Punk Generation (1993)…

V roce 1990 se dávají opět dohromady a v roce 1992 vydávají své druhé album  „Blood, Sweat ‚N‘ Beers“ (pro mě jedno z jejich nejlepších).

V roce 1994 po odehrání spoustu koncertů v Evropě jedou na svoje první turné po USA a v témže roce tam společně s americkou kapelou THE

Steve Cast Iron Smith

TEMPLARS vydávají spltku „Super Yobs!“ . Dále vydávají alba: „Breakin All The Rules“ (1996), „Drinkin‘ with Red Alert“, „Wearside“ (1999), „Excess All Areas“ (2005). Naposledy jim vyšlo split album s německou oi kapelou PRODUZENTEN DER FROIDE v roce 2010.

Během své 2. kariéry se v kapele neustále obměňovala sestava, ale hlavní frotmanem byl vždy a je zpěvák a zakladatel kapely Steve Smith přezdívaný Cast Iron. Ostatní bývalí členové kapely často hrávali třeba v Angelic Upstarts, Red London, Cockney Rejects, Leatherface… Tentokrát do Ostravy přijel Steve Smith, kde mu členy RED ALERT dělali členové z další sunderlandské kapely LOUDMOUTH, která zároveň dělala RED ALERT jako předkapelu.

Jinak LOUDMOUTH je docela mladá kapela a hraje punk který je hodně blízký třeba americké legendě Social Distortion.

Na kontě mají zatím pouze jedno album se stejnojmenným názvem, které jim vyšlo v roce 2009. V jednom songu jim zazpíval i samotný Steve Smith.

Příspěvek a materiály z koncertu a fotoreport, který si můžete prohlédnout –>ZDE<– nám zaslal Aleš, za což mu patří nesmírné díky.

Zpracoval a poupravil

Martin