Někde v přehršli e-mailů a také v tom presu z nastálých situací, rozhovorů či jiné komunikace, protože ten nový rok se nám rozjel poněkud v trochu jiném duchu, jsem vyhrabal ještě jednu zajímavou věc od Vaška z In Motion Agency ohledně koncertů v olomouckém Bounty Rock Cafe.

Vlastně tak úplně na poslední chvíli, tedy jak se říká, cca za necelých 5 hodin 20, vypukne zajímavá akcička:

RENÉ LACKO & BIG BANG – Bounty Rock Cafe, Olomouc (11. ledna 2014)

Rockové peklo vypukne 11. ledna v olomouckém Bounty Rock Cafe. Ze Slovenska dorazí fenomenální kytarista René Lacko, který s kapelou Big Bang zahraje plno nesmrtelných skladeb z repertoáru Led Zeppelin. Počítat můžete s maximálním nasazením a hlavně stoprocentními hráčskými výkony, které vás strhnou. René Lacko

René Lacko patří k dlouholetým stálicím slovenské rockové a bluesové scény. Na kontě má několik nahrávek se svým DownTown Bandem, přičemž ta nejaktuálnější s názvem Blind Man pochází z minulého roku. Ambiciózní kytarista sklízí úspěchy a ocenění i v zahraničí – například na uznávaném Jimi Hendrix Festivalu v USA skončil v roce 1996 na druhém místě mezi evropskými instrumentalisty. Jimi Hendrix celkově patří k jeho velkým vzorům, ostatně před deseti lety mu vysekl velikou poctu v podobě úspěšného alba Tribute To J. Hendrix and S. R. Vaughan.

Večer v Bounty Rock Cafe bude ale věnován, jak už bylo zmíněno, jiné legendě – Led Zeppelin. Velikou devizou kapely je kromě výborné kytary i dalších nástrojů také zpěvák Maťo Máček, který má silný a příjemně „plantovsky“ zabarvený hlas. Jestli si chcete poslechnout kvalitně zahrané skladby Led Zeppelin a zároveň podpořit výrazné osobnosti slovenské rockové scény, neměli byste v Bounty Rock Cafe chybět. Akce vypukne ve 20 hodin!

ODKAZY:

BOUNTY ROCK CAFE – http://www.bountyrockcafe.cz/

RENÉ LACKO – http://www.renelacko.com/

Další je již ke konci měsíce ledna:

DISTANT BELLS (PINK FLOYD TRIBUTE) – Bounty Rock Cafe, Olomouc (25. ledna 2014)

Z hlediska zvuku jedna z nejlépe vybavených revivalových kapel v Čechách. To jsou brněnští DISTANT BELLS, kteří skládají poklonu jedněm z největších titánů rockové muziky – Pink Floyd. Precizní provedení skladeb, dobové nástroje, povedená vizualizace… Pokud se vám při geniálních kompozicích Pink Floyd podlamují kolena, neměli byste si DISTANT BELLS nechat ujít. 25. ledna zahrají v olomouckém Bounty Rock Cafe!

distant bellsKapela uvádí, že má ve svém repertoáru více než 70 skladeb této anglické legendy, která dokázala svojí progresivní muzikou strhnout několik generací rockových fanoušků. Čekat tak můžete kompozice z nejslavnějších alb Pink Floyd – Dark Side Of The Moon, Wish You Were Here, The Wall, ale i z nejstarší tvorby, jež se nesla ve značně psychedelickém oparu, kterému dominoval původní zpěvák Syd Barrett. Zapomínat se samozřejmě nesmí ani na skladby z famózních desek, které Pink Floyd vydali po odchodu Rogera Waterse. Je možné, že něco zazní i ze sólové tvorby Davida Gilmoura či Ricka Wrighta. Ostatně album On An Island, které Gilmour vydal v roce 2006, mnozí fanoušci považují za desku, která klidně mohla vyjít pod hlavičkou Pink Floyd.

DISTANT BELLS vznikli v roce 2003. Původním účelem bylo ztvárnění živé kapely v divadelní hře Odysea zvaná Pink Floyd. Chuť do hraní ale byla natolik silná, že se z DISTANT BELLS stal regulérní revival, který v následujících letech slavil úspěchy jak v Čechách, tak i v zahraničí – hlavně v Německu či v Rakousku. Kapela staví na výborném zvuku i pódiové prezentaci. Kromě výrazného frontmana nechybí ani vokalistky, které kapelu ještě více přibližují ke koncertní atmosféře původních Pink Floyd.

DISTANT BELLS v Bounty Rock Cafe zahrají 25. ledna od 20 hodin.

ODKAZY:

BOUNTY ROCK CAFE – http://www.bountyrockcafe.cz/

DISTANT BELLS – http://distantbells.net/

No a do třetice všeho, jak se říká, dobrého, zajímavá tézetka:

Ústečtí U-73 JARDY TOMKA připravují novou desku

S pořádnou dávkou energie vstupuje do roku 2014 kultovní rocková smečka U-73 JARDY TOMKA z Ústí nad Labem. S novým bicákem v zádech se soubor vrhl na tvorbu nových věcí, které by se během roku 2014 měly objevit na dlouhohrající novince. Těšit se opět můžete na rockovou muziku se silnými vlivy bluesu, ale i undergroundu. OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Posledním albem Kříže, které vyšlo v roce 2013, jsme se rozloučili s dosavadním bubeníkem a také čtyřicetiletou image kapely,“ říká zpívající kytarista Jarda Tomek a dodává, že nové nápady přišly právě s novým motorem za bicí soupravou.

Album Kříže podpořilo hned několik videoklipů. Nejaktuálnější video bylo pořízeno k titulnímu songu. Jarda ho na Bandzone kapely zveřejnil v polovině prosince. Podle jeho slov klipy bodují hlavně na Facebooku.

Název U-73 JARDY TOMKA kapela používá od minulého roku. Původně se soubor, jehož kořeny sahají až do první poloviny 70. let, kdy se dala dohromady parta muzikantů, kteří milovali Jimiho Hendrixe, Deep Purple a další divoké smečky ze západu, jmenoval Ústecká špína. Později byl název upraven na U-73. Takto kapela vystupovala zhruba tři roky.

U-73 JARDY TOMKA si zakládají na syrovosti a živelném projevu. Po vzoru muzikantů, kteří psali začátkem 70. let rockové dějiny, se snaží své nahrávky nahrávat naživo. „Takto natáčel i Jimi Hendrix,“ upozorňuje kapela.

Ústecký soubor letos samozřejmě uvidíte i na koncertních prknech. „Akce na letošní rok dáváme dohromady, ale je to řehole,“ dodává Jarda Tomek.

KONTAKT:

Jarda Tomek – u-73@seznam.cz

U-73 Jardy Tomka na Bandzone – http://bandzone.cz/usteckaspina

Václav Votruba (In Motion Agency)

www.inmotionagency.cz

Tak tolik zase něco z hudebního dění v tomto měsíci,

Mathi