Vašek z In Motion Agency nám ještě zaslal pár informací z oblastí dění hudebních kapel ke zveřejnění. Jedná se týká Severočeského uskupení U-73 a tou druhou se přesuneme na Slovesnkou hudební scénu:

U-73 Jardy Tomka se vrací v původní sestavě!

Dobrá zpráva pro všechny fanoušky ústecké rockové smečky U-73 Jardy Tomka! Letitá kapela, která se dříve jmenovala Ústecká špína, se vrátila ke své původní sestavě. S pořádnou dávkou energie se soubor vrhá na tvorbu nové fošny, která ponese název Motor. Těšit se opět můžete na nekompromisní syrový rock s nefalšovanou undergroundovou atmosférou. Žádné moderní studiové vychytávky, jen tři muzikanti, kteří jedou naživo a s ničím se nepářou! U-73 Jardy Tomka2

Vůdčí osobností U-73 je kytarista Jarda Tomek. Jeho hudební kořeny sahají až do roku 1970. Pod vlivem klasického hard rocku popadl kytaru a založil kapelu. „Hard rock byl tehdy zakázaný. Byl to závadný západní styl,“ zavpozmínal Jarda Tomek se slovy, že se tehdy v Ústí nad Labem poslouchalo jen country a Olympic.

Mladíci, kteří drtili tvrdý bigbít ve sklepení pod divadelním domem, kopírovali postupy Hendrixe, Led Zeppelin či Cream. I když měla Ústecká špína slušný ohlas, nakonec soubor skončil. „Odešel jsem ke komerční kapele Orion. Hráli jsme na zábavách a mimo ně. Zlomilo nás hraní před Flamengem, kterým jsme dělali křoví. Bylo to v roce 1973,“ zmínil Jarda Tomek, který následně narukoval na vojnu do Střelských Hoštic u Horažďovic. I na ní ale nelenil – zformoval kapelu, se kterou drhl všechno možné. Po ukončení povinné vojenské služby ještě chvíli hrál v Praze, ale nakonec jako příživa a se zákazem Prahy s hraním skončil .

Ústecká špína se na scénu vrátila až v roce 2007. „Po roce zkoušek, které sloužily spíš pro zábavu, jsme začali hrát opět veřejně. Nakonec jsme změnili i název na U-73 Jardy Tomka,“ řekl kapelník a dodal: „Jako partička nesestřelitelných fotrů roztáčíme po pár skladbách nespoutanou zábavu pro všechny generace rockerů. Náš úspěch vězí v pestrosti stylů, které se v naší muzice nachází.“

U-73 Jardy Tomka mají na kontě čtyři CD, několik klipů a řadu úspěšných koncertů.

Sestava U-73 Jardy Tomka:

Jarda Tomek – kytara

Miroslav Růžička – basa

Pavel Doležal – bicí

ODKAZY A KONTAKTY:

E-MAIL – u-73@seznam.cz

FACEBOOK – https://www.facebook.com/u73JardaTomek

* * *

S další TéZetkou se přesuneme na Slovensko:

Nová deska kapely SEX PRE PANENSTVO vás rozpaří a pořádně pobaví!

Tahle kapela si žádné servítky nebere… Punk, hard rock, folk, alternativní rock, heavy metal, jazz, country… Debutová deska slovenských SEX PRE PANENSTVO se dotýká snad všech hudebních žánrů! Výsledkem je odvázaná záležitost s veselými texty i melodiemi.

Sex preNahrávka s názvem Doba jalová vychází 28. února u Mars Group s.r.o.. Na CD naleznete třináct skladeb, mezi kterými se nachází například i cover od Plastic People Of The Universe Magické noci. Sestavu kapely tvoří ostřílení borci slovenské scény! Maroš Plávka hrál například ve speedových Crusader, známé core bandě Acheron či v porno rockové kapele Tits of your girlfriend. Na kytaru také doprovázel finalistku slovenské verze Superstar – Petru Humeňanskou. Za bicí soupravou sedí ďábel z glamových Janesession Marc B.K.. V 90. letech působil například v heavy metalových SeaWollfs či hard rockových Mobydick. Škopky otloukal také v legendární punkové skvadře Ex-Tip. Momentálně působí ještě v power metalových Daggerose a již zmiňovaných Tits of your girlfriend. Druhou kytaru obsluhuje člen folkových Slzy cez Smiech Ján Coss a čtyři dráty drtí Katarína Štvrtecká z country souboru Jurajova rodina. Sex pre panenstvo

Jako host se na desce objevuje Ľudovít „Elvis“ Gálka, který byl původním zpěvákem kultovní punk rockové kapely Karpina. Zazpíval si v songu Som v liehu každý deň. Za zmínku také stojí, že tři texty pro kapelu napsal Juraj Soviar, který je známý spoluprací s Elánem či Marikou Gombitovou.

O produkci desky se postaral Maroš Plávka společně s Marcem B.K.. První ukázky naleznete už nyní na bandzone profilu kapely .

SEX PRE PANENSTVO hodlají také naplno koncertovat! Nejbližší akce se uskuteční 28. února v bratislavském British Rock Stars, a to za doprovodu Silent Session a Boozehounds Of Hell.

Tracklist alba Doba jalová: Príchodovka, Magické noci, Hajzelbaba, SPP vs Moyžišovo kvarteto, Dement, Senori, Stopárka, Preddoba jalová, Doba jalová, Čo sa kúpiť nedá, Tu to máte 2006, Som v liehu každý deň, Nekonečný let

ODKAZY:

http://bandzone.cz/spp

https://www.facebook.com/sexprepanenstvo?fref=ts

Václav Votruba

* * *

Tak tolik zase od Vaška zatím,

Mathi