Vašek nám poslal opět nějaké zajímavé informace z hudební scény ke zveřejnění na našem serveru. Tak prvně z té domácí:

Pražští SILEGRAIL posilují tuzemskou prog-rockovou scénu!

Tuzemská prog-rocková scéna dostala pořádnou oživovací injekci! V Praze na začátku roku vznikla nová kapela, která se okamžitě vrhla na tvorbu vlastních kompozic. První dvě vlaštovky si už nyní můžete poslechnout na Bandzone! Smečka s názvem SILEGRAIL je muzikantsky našlapaná, má jasnou vizi a ještě tento rok to hodlá dokázat na koncertních prknech. Pokud máte husí kůži při poslechu Dream Theater, pražskou čtyřku nadějných muzikantů byste si neměli nechat ujít! Silegrail

SILEGRAIL sice za sebou nemají ani půl rok existence, ale o žádné hudební nováčky se nejedná. Naopak! Hlavní postavou a skladatelem je klávesista Michal Worek, který studuje kompozici na HAMU. Michal vystupuje sólově a také s jazzovou kapelou Michal Worek Quartet. Kromě jiného spolupracuje i s šansoniérkou Renatou Drössler a Centrem muzikálového herectví, pro které napsal hudbu již ke třem muzikálům! Kytarista Adam Malík dokončuje magisterské studium na JAMU (obor klarinet). Nalézt ho můžete v kapelách Black Roll a AC/CZ. Vystupuje také se slovenskou zpěvačkou Kristinou. Bohaté zkušenosti má i baskytarista Lukáš Čunta, který spolupracoval či stále spolupracuje například s Ivou Frühlingovou, Kamilou Nývltovou, Olgou Lounovou, Otou Balagem nebo Eliškou Bučkovou. Bicí obsluhuje Patrik Sas, který je známý svým působením v legendárním Čechomoru. Dříve hrál například i s Karlem Gottem, Ewou Farnou, Suzanne Vega či Gerry Leonardem. Spolupracuje také s metalovou úderkou F.O.B.

Jak již bylo zmíněno, na stránkách http://bandzone.cz/silegrail kapela zveřejnila své první skladby Look into the Past a New Dimension, ke kterým také vznikly videoklipy. Naleznete je například na Youtube.

SILEGRAIL jsou nyní zavření ve zkušebně, kde pilují další nápady. „Momentálně pracujeme na kompletním materiálu. Chtěli bychom začít koncertovat na podzim,“ zmínil Michal Worek.

Ačkoliv SILEGRAIL hrají pouze instrumentálně, do budoucna se zpěvem určitě počítají. „V červenci budeme nahrávat třetí skladbu, tentokrát se zpěvem, kterého se ujme exkluzivní host,“ nastínil Michal Worek a dodal, že k tomuto songu vznikne i krátký film.

SILEGRAIL: Michal Worek – klávesy, Adam Malík – kytara, Lukáš Čunta – baskytara, Patrik Sas – bicí

ODKAZY A KONTAKTY:

E-MAIL – michal.worek@seznam.cz

BANDZONE – http://bandzone.cz/silegrail

FACEBOOK – https://www.facebook.com/silegrail

WEB – http://www.silegrail.com

* * *

A z té zahraniční další chystané tour, které možná potěší a vnese radost do žil metalistům:

Metaloví modernisté PTSD brzy dorazí do Čech a na Slovensko.

Holdujete kvalitnímu alternativnímu metalu s velice moderním nádechem? V tom případě byste se měli vydat alespoň na jednu ze zastávek nadcházejícího turné výborné italské skvadry PTSD! Výtečná kapela, která vloni vydala strhující placku A Sense Of Decay, navštíví Slovensko, Polsko a nakonec zakotví v České republice!

PTSD Nejvíce si PTSD užijí Slováci. Turné začne 30. května v bratislavském Rock & Ribs. Následovat budou další čtyři zastávky a poté se kapela přesune do Polska. Do České republiky dorazí 7. června, kdy zahraje v Mostě. O den později se uskuteční finální tečka turné v pražské Modré Vopici.

Zkratka PTSD znamená Post-Traumatic Stress Disorder. Kapela byla založena v roce 2005 a od té doby jede jako mašina. Hned debutové album Burepolom budí emoce. Kritika i fanoušci jsou z desky nadšení. PTSD také začínají spolupracovat s labelem My Kingdom Music.

Následuje evropské turné s Evergrey a muzikanti se pouštějí do tvorby materiálu pro novou fošnu. Na té se nakonec podílí i bubeník Marco Minnemann, který je známý svým působením v Kreator či Ephel Duath. Deska se světovou produkcí a obalem od Colina Markse (spolupracoval s Exodus či Strapping Young Lad) vychází v roce 2013 a okamžitě sklízí samé pochvalné reakce.

S výtečným materiálem z A Sense Of Decay v zádech PTSD zajisté strhnou každého návštěvníka jejich akce. Nenechte si tuto parádní metalovou modernu ujít!

TURNÉ PTSD:

30.5. – Bratislava (SK) @Rock & Ribs

31.5. – Sala (SK) @Peklo

01.6. – Nitra (SK) @Nova Pekaren

02.6. – Banska Bystrica (SK) @Tirish

03.6. – Trencin (SK) @Boogie Bar

04.6. – Zielona Gora (PL) @Rock Out

05.6. – Poznan (PL) @U Bazyla

06.6. – Klodzko (PL) @Pub AK

07.6. – Most (CZ) @V+V Rockbar

08.6. – Prague (CZ) @Modra Vopice

Foto: archiv kapely

ODKAZY A KONTAKTY:

PTSD – http://www.facebook.com/PTSD.official

E-MAIL – palatinusbooking@gmail.com (Black Cloud Picture)

BLACK CLOUD PICTURE – www.blackcloudpicture.com

Václav Votruba

* * *

Tak tolik zase z In Motion Agency,

Mathi