Jedna z nejolíbenějších finských punk-rockových kapel přijede do Čech! CLARKKENT mají šťávu, dokáží pořádně hryznout, ale také si až popově zazpívat. Výsledkem je příjemná, avšak maximálně energická nálož, která je jasným koncertním tahákem. Přesvědčit se můžete začátkem června v Brně, Praze a Mostě!

CLARKKENT dali dohromady muzikanti, kteří milovali například Bad Religion, Nirvanu či Panteru. Kapela se nejprve ze všech sil vrhla na klubové hraní. Fanouškům zároveň rozdávala první demáče a začala si budovat dobré jméno. Debutové album This Is Personal vyšlo v roce 2009 a představilo již naprosto vyzrálou kapelu. O nahrávku byl velký zájem, což potvrdilo, že jsou CLARKKENT výraznou smečkou na finské punk-rockové scéně! Clarkkent

V Brně se CLARKKENT zastaví 5. června. V klubu Desert je doplní tuzemské kapely Call Tracy a All These Memories. Dveře do klubu se otevřou v 19 hodin a vstup bude 80 korun!

Pokud je pro vás Brno daleko, můžete o den později vyrazit do Prahy. V Café Na půl cesty vypukne od 19 hodin přímo mezinárodní mejdan! Kromě CLARKKENT dorazí i našlapaní borci Straightline z Německa, kteří si libují v pořádně tvrdém a nekompromisním punku s HC vlivy! Aby toho nebylo málo, z Anglie přijede hard core smečka Dead Neck.

Všechny tři kapely, které se ukáží v Praze, můžete vidět i 7. června v Klubu Záchytka v Mostě, a to v rámci Hardcore punk rock club fest vol. 1! Soupisku dále tvoří místní No Brakes, kteří hrají na melodičtější core strunu. Z Mostu pochází také mladičká kapela Unrated, kterou tvoří čtyři studenti místního gymnázia. Hudebně se kluci pohybují spíše v rockovější teritoriích. Posledními zástupci místní scény budou punk-rockoví Snow Flowers. Hardcore punk rock club fest vol. 1 bude o pořádné energii a rychlosti! Akce začne ve 20 hodin a vstupné je 150 korun.

Foto: Clarkkent (archiv kapely)

TURNÉ:

CLARKKENT

5. 6. – Brno – Desert (https://www.facebook.com/events/503759099750204)

6. 6. – Praha – Café Na půl cesty (https://www.facebook.com/events/245352142311718)

7. 6. – Most – Záchytka (https://www.facebook.com/events/245352142311718)

ODKAZY A KONTAKTY:

CLARKKENT – http://www.clarkkent.fi/

E-MAIL – palatinusbooking@gmail.com (Black Cloud Picture)

BLACK CLOUD PICTURE – www.blackcloudpicture.com

 

Václav Votruba

Tak tolik zase od Vaška

Mathi