Vašek z In Motion Agency trochu překvapil a zaslal nám info o konání festivalu Rocková Ostrava III., tedy více k tomu napíši až pod čarou, ale nyní:

Na rok 1989 plno tuzemských metalových fanoušků dodnes nezapomnělo… V Ostravě se tehdy totiž uskutečnil jeden z prvních opravdu velkých metalových koncertů u nás – z Německa dorazili STORMWITCH, kteří byli na absolutním vrcholu popularity. Není divu, že se tato akce stala totálním kultem! Pouštíte si stále dokola televizní záznam z tehdejšího koncertu a roníte slzy? Už nemusíte! Legendární STORMWITCH se totiž po 25 letech vrací! 16. srpna zahrají na festivalu Rocková Ostrava III. Těšte se na porci toho nejkvalitnějšího heavy metalu! Stormwitch

STORMWITCH nejsou jediným tahákem, který letošní Rocková Ostrava nabízí. Na soupisce naleznete další legendy, jež formovaly metalový žánr. Řeč je hlavně o britských TANK, kteří v 80. letech stáli u zrodu New Wave Of The British Heavy Metal! Souputníci Iron Maiden či Tygers Of Pan Tang mají za sebou řadu nezapomenutelných desek – ať už famózní debut Filth Hounds Of Hades, na kterém se jako producent podílel Fast Eddie Clark z Motörhead, či nekompromisní Honour & Blood. Fanoušky tradičního hard rocku jistě potěší, že za mikrofonem TANK stojí jeden z největší rockových zpěváků – Doogie White, který nechyběl u reunionu Rainbow v 90. letech. Momentálně také zpívá u Michaela Schenkera. Dříve působil i v kapele Yngwie Malmsteena!

Klasikou tvrdšího metalu jsou sekerníci KAT, kteří jsou na scéně již více než 30 let! Jejich deska Metal & Hell z roku 1985 patří k tomu nejlepšímu, co polská metalová scéna kdy nabídla.

Kromě zmíněných na třetím ročníku Rockové Ostravy zahrají EZ LIVIN, v jejichž středu naleznete i bývalého zpěváka Accept Davida Reece, maďarské melodiky WISDOM, rockové HUMAN ZOO a speedové srdcaře IRON SAVIOR a STORMWARRIOR! Českou scénu budou zastupovat olomoučtí BLACK TIGER a WALDA GANG. Soupiska ale není uzavřena! Potvrzena by měla být ještě jedna kapela.

Metalový svátek se uskuteční v Trojhalí Karolína, takže akci nenaruší ani nepříznivé počasí. Chystáte se? Tak dlouho neotálejte – do 15. června totiž můžete koupit lístky za zvýhodněnou cenu 490 korun. Pořadatelé před několika dny také uvolnili limitovanou edici (2 tisíce kusů) speciálních dvojvstupenek, které stojí pouhých 700 korun! Lístky koupíte v síti TICKETART.

Kontakt a odkazy:

WEB – http://www.rockova-ostrava.cz/

E-MAIL – info@rockova-ostrava.cz

Václav Votruba

- – -

Osobně tedy mne překvapilo to, že Rocková Ostrava bude. Původně jsem si myslel, že se to opět nějak pozměnilo na Ostrava v plamenech, ale jedná se o dvě zcela rozdílné akce, byť pořádané v rozmezí čtrnáctí dnů. Tedy vypadá to, že Rocková Ostrava bude a to byl i původní záměr z loňského roku, více rockovější než metalovější a Ostrava v plamenech zřejmě se Sonata Arctica potěší vyznávače metalu.

Tedy rozhodně to vypadá, že bude živo, byť se stavím k tomu poněkud skepticky, jelikož po Colloursech v červenci hned v srpnu na sobě našlapané tři, když k tomu připočítáme i tradiční Rock-fest open air na Slezskoostravském hradě o týden později, větší akce?  jen aby nedošlo k fanouškovské bulimii a nepřejedli se. A určitě také i zápřah na peněženku pro tzv. last minute fanns. Pokud v tom je konkurence, tak je to jedině škoda, byť si myslím, že určitě si na každé akci vystupující kapely  najdou své fanoušky, kteří se přijdou na ně podívat. Sousedé určitě, jelikož polský KAT byl jistou dobu docela slušnou peckou. Každopádně trochu věcně mířené kritiky k zamyšlení na škodu nikdy není. Uvidíme.

zatím,

Mathi