http://www.casrock.cz/porady/hudebni-svetaci/hudebni-svetaci-pryncypallcz

Tradičně, jak se na Mikulášské svátky sluší a patří, se to různě hemží nejen v ulicích Mikuláši, Čerty a Anděly, ale rovněž různými Mikulášskými večírky a besídkami. O jednu, s poněkud jiným názvem, Mix(G)uláš, se nám postarali tentokrát Herbert a Ondřej, týpci kteří i mimo jiné akce především dlouhodobě stojí za internetovou rádiovou stanicí RADIOCYP.CZ.

Nedalo nám to, abychom rovněž nenavštívili v tento sváteční večer tuto akci a stejně jako mnohé jiné osobnosti lokálního undergroundu (Jirka Neduha-Zpocený Voko a mnozí jiní) a nepřišli pozdravit některé známé a trochu si ubrat z toho guláše zábavy a muziky, o který se postarali: duo Kujóni, jmenovitě Jakub Tichý a Ondřej Turoň (LÍHeň), ryzí a nefalšovaní to kamarádi táborových ohňů, dále pak rýmařovský a sudetský folk-punkový bard  Ladibor Danda, sólová produkce Jakuba Tichého, frýdecko-místecka kapela LÍHEŇ a zahraničními hosty bylo uskupení Pentagramček, momentálně se sídlem v Košicích, kde Samčo, Šarkan, ReGZO a spol. nenechají jedno oko suché. mixguláš_poster_A3

Ti přopravili přednes Satanských verše nejen pro děti, ale i především pro zcela, ten večer, narvané Chacharkovo doupě (samozřejmě, že vzhledem typické vyřazenosti změn, nemusí pořadí interpetů zcela odpovídat skutečnému pořadí na místě akce).

Původně, protože tentokrát fotoaparát zůstal v řece zapomnění v útrobách domova, se ani neuvažovalo o tom, že by se ryze mělo jednat o publicistickou záležitost, spíše prostě se jen závěrem roku podívat mezi ty, s nimiž se setkáváme průběžně během roku na jiných akcích a nějakým tím půlstem (50,-Kč) podpořit umělce a pořadatele. Nakonec ovšem, jako vždy, by bylo škoda se alespoň trochu nezmínit o docela zajímavé a dobré akci, která dnes v Ostravě je sice již historii, ale Mikuláští či spíše Čertovští aktéři a protagonisté se přesunuli právě do Frýdecko-místeckého Areálu Sokolík, kde si celou akci, která se těšila opravdu hojné návštěvě, ještě jednou zopakuji někdy kolem 20. hodiny, viz.: https://www.facebook.com/events/736862713065884/?ref_dashboard_filter=upcoming

Závěrem tohoto krátkého příspěvku  nezbývá než podotknout, že pokud by se konala soutěž i o nejhezčího čerta, tak jistojistě by to vyhrál místní štamgast a technik Kalimero, jehož maska opravdu upoutávala pozornost.

Tak tolik z letošní Mikulášské nadílky ze Lhoty Čertovy, zatím,

Mathi

P.S.: Určitě, ať je vám líp, sem tam poslechněte RADIOCYP!: http://www.radiocyp.cz/