Absolut Deafers mají za sebou spousty práce. Veškerý jejich čas a energie totiž v posledních měsících směřovala do nové desky s názvem Himaláje v nás. Toto zbrusu nové album představí na turné, které pojedou opět jako hosté kapel Arakain a Dymytry.

Album Himaláje v nás obsahuje 11 autorských písniček, na kterých se kromě členů kapely podílel i hudebník Aleš Bajger. Nejvýraznější dojem zanechává různorodost skladeb, kdy každá je něčím výjimečná a přesto je jednoznačné, že se jedná o tvorbu Absolut Deafers. Himaláje v nás pracují s posluchačovými emocemi, ukazují stinné i světlé stránky jak člověka, tak života.AD_HIMALAJE_CD

Všechny texty jsou tentokrát česky a pod většinou je podepsán Jan Joker Jašek. Posluchači se mohou těšit na zcela nové hlasové i hudební polohy, ale nepřijdou o náboj, na který jsou od skupiny zvyklí. Celkový dojem je podpořen vynikajícím zvukem, na němž se podílel Radim „Mroš“ Vaněk a Petr Slezák.

Vše se dělo velmi spontánně, ale zároveň se pracovalo daleko víc do hloubky než na minulém albu. Jsem hrdý co se nám podařilo společnými silami vytvořit a jsem zvědav, co na to řeknou naši fanoušci.“ dodává Jan Joker Jašek.

Kapela již nabídla fanouškům první ochutnávku:

https://soundcloud.com/absolut-deafers-1/zeme-chramu-da

Absolut Deafers navíc některé písně z alba představili už na posledním turné, které jeli jako hosté kapely Arakain s Lucií Bílou. Nyní se fanoušci mohou těšit na zbrusu nový playlist a delší show. Absolut Deafers vystoupí jako host skupin Arakain a Dymytry, přičemž celé turné odstartuje 4. března v Polné u Jihlavy a bude pokračovat až do května.

4. 3. – Polná, KD Zámek

5. 3. – Kolín, MSD

11. 3. – Čelákovice, KD

12. 3. – Lnáře, KD

17. 3. – České Budějovice, KD Vltava

18. 3. – Plzeň, KD Šeříkovka

19. 3. – Stříbro, KD

24. 3. – Brno, KD Semilasso,

25. 3. – Boskovice

26. 3. – Hranice, Sokolovna

27. 3. – Březolupy, Sportovní hala

1. 4. – Mohelnice, Dům kultury,

2. 4. – Valdice, KD

8. 4. – Hradec Králové, KD Střelnice

15. 4. – Kyjov, Kulturní centrum

16. 4. – Hořovice, Společenský dům

22. 4. – Tábor, Hotel Palcát

23. 4. – Prachatice, Hotel Park

28. 4. – Praha, KD Ládví

29. 4. – Klatovy, KD Družba

6. 5. – Prostějov, Společenský dům

7. 5. – Valašské Klobouky, KD Klobučan

13. 5. – Pěnčín, KD

14. 5. – Miroslav, (okres Znojmo)

Vstupenky na turné je možné zakoupit v předprodejních sítích Ticketportal a Ticket-Art, viz.:

https://www.ticketportal.cz/event.aspx?id=134701

https://vstupenky.ticket-art.cz/vyhledavani/arakain+dymytry+tour/

Absolut Deafers přináší na českou rockovou scénu mix syrové tvrdosti, melodiky a skvěle znějících rockových riffů. Velkou zásluhu na celkovém dojmu má zpěvák Jan „Joker“ Jašek, kterému sekundují kytaristé Jiří „Cremil“ Czyž, Radek „ Rado“ Sněhota, baskytarista Aleš „Lemmy“ Venglář a bubeník Václav Maďa. První desku Through 10,000 holes vydali Absolut Deafers na jaře roku 2012, její následovník Zrození vyšel o rok později a v únoru 2016 spatřilo světlo světa CD Himaláje v nás.

Kontakt:

pr@absolut-deafers.cz

http://absolut-deafers.cz/

facebook.com/absolutdeafers

bandzone.cz/absolutdeafers