Máme tady zase nějaké info z tábora IMA Rock & Metal Promotion, které nám zaslala tentokrát Petra Votrubová a jenž spíše osloví punkery. Tak tedy:

Neratovičtí Desort vydali nové EP Nazionalism!

S novým studiovým materiálem přichází neratovická punk-rocková kapela Desort. EP dostalo název Nazionalism a nahráno bylo ve studiu Rápotice.

Nahrávka nabízí tři skladby a zahajuje ji píseň Dost. Kapela v ní vyjadřuje svůj negativní postoj k nenávisti, xenofobii a předsudkům namířeným vůči menšinám. Intro skladby, kde zaznívají výroky veřejně činných osob, akcentuje téma radikalizace většinové společnosti. Následující skladba Tady a teď je tematicky odlišná, hudebně ale pokračuje ve stejném směru. EP je završeno písní Nad Hladinou, jejíž symbolika může být i s ohledem k motivu EP mnohoznačná. Desort 2015

Kromě kritického postoje zastává kapela svým EP jasnou pozici, když k nahrávkám sděluje:

„Vadí nám radikalizace většinové společnosti a četných politických představitelů namířená proti menšinám. I proto cítíme potřebu vyjádřit svůj nesouhlas a upozornit na rostoucí vliv extremismu. Odmítáme násilí, rasismus, nesnášenlivost a hnutí a ideologie potlačující lidská práva a svobody.“

EP Nazionalism si můžete poslechnout na Bandzone či Youtube => https://www.youtube.com/watch?v=4nimyGv1fFw

Skupina Desort vznikla v roce 2009. O dva roky později debutovala EP Chyba v Matrixu, vydaným pod Cecek Records. Druhá krátkometrážní studiovka nazvaná Mediocore vyšla vloni.

ODKAZY A KONTAKTY:

E-MAIL – desort.band@gmail.com

BANDZONE – http://bandzone.cz/desort

FACEBOOK – https://www.facebook.com/pages/DESORT/387164584781?ref=ts&fref=ts

Od: Petra Votrubová
IMA Rock & Metal Promotion

M.