Adagio Funebre FRONTPo třech letech se ústečtí Adagio Funebre vrací s novým studiovým materiálem. Deska Atrocity of Hadamar vyjde 13. října v kombinaci s knihou Zvěrstva Hadamaru/Atrocity of Hadamar, kterou napsal frontman Adagio Funebre – baskytarista David Hradílek.

Kniha čtenáře zavede do skutečné psychiatrické nemocnice z období nacistického Německa. Jedná se o psychologický horor, čemuž odpovídá i hudební stránka,“ říká David Hradílek.

Jestliže na debutu Of Grief and Insanity z roku 2013 se kapela brodila v bahně doom metalu, tentokrát je muzika Davida Hradílka podstatně brutálnější. „Jde o mix blacku, deathu a heavy metalu. Zapojil jsem i několik ambientních prvků, které dotváří hororovou atmosféru. Je to velmi chorobný materiál,“ dodává baskytarista,

David Hradílek - promo Atrocity of Hadamar.

David Hradílek – promo Atrocity of Hadamar.

který nyní působí také v plzeňské deathmetalové skupině Inner Sphere.

Kromě Davida, který natočil i klávesy a growl, se na album podíleli kytarista Alsius a Johnny B, jenž je podepsaný pod čistým zpěvem, kytarami a bicími. Svým hrdelním projevem přispěl také Miloš Headbanger Tollar, který dlouhé roky působil v kapele Demencia Mortalis.

Foto: archiv kapely

KONTAKTY A ODKAZY:

www.adagiofunebre.cz

http://bandzone.cz/adagiofunebre

https://www.facebook.com/adagiofunebre

adagiofunebre@seznam.cz

Václav Votruba

- – -

Tak tož tak zas, …

Mathi