Vašek z In Motion Agency nám opět zaslal pár tipů pro ty, jenž se mohou nacházet o prvním listopadovém víkendu někde poblíž Českých Budějovic a trpěli by náhodnými abstinenčními příznaky z nedostatku klubové hudební scény:

INSPIRIO, F.I.S.T. – České Budějovice, mc Fabrika (1. listopadu 2013)

Fabrika_Inspirio_1113_A3_BWPo půlroční pauze se na koncertní pódia vrací českobudějovická metalová skupina INSPIRIO. 1. listopadu zahraje společně s pražskými F.I.S.T. v Music clubu Fabrika v Českých Budějovicích. „Připravili jsme si pro vás novou show, nový song, některé staré věci jsme předělali,“ lákají fanoušky na svůj koncert INSPIRIO.

Zbystřit by měl hlavně ten, kdo má slabost pro ženský zpěv. Za mikrofonem v INSPIRIO totiž stojí Eva Švecová, která kapele dodává zvláštní nádech. Jak jí to zpívá můžete posoudit v nové skladbě Sídlo, kterou kapela nedávno zveřejnila na svém Bandzone profilu.

Pražští F.I.S.T. hrají alternativnější pojetí hard rocku. „Hluboké impresionistické texty jsou podkresleny silnými kytarovými riffy, bazookoidní basou, osvětovými houslemi a přesnými škopky,“ píší o sobě na svém Bandzone profilu a dodávají: „Zkrátka a dobře – to nejlepší mezi večerníčkem a nočními nepřístupnými pořady.“

F.I.S.T. je na tuzemské hudební scéně poměrně mladé těleso. Vznik se datuje k roku 2009, přičemž letošní rok je něco jako nový začátek. Po personálních rošádách je totiž sestava F.I.S.T. opět stabilní, tudíž muzikantům nic nebrání v tvorbě nových věcí a koncertování.

Vstupné na akci je pouhých 50 korun.

ODKAZY:

Inspirio - http://bandzone.cz/inspirio

F.I.S.T. – http://bandzone.cz/fist

 

THE CLIPPERS, MEDICAID, KLIKA – České Budějovice, mc Fabrika (2. listopadu 2013)

Rock´n´rollová muzika rozpálí v sobotu 2. listopadu českobudějovický Music club Fabrika. Kapely THE CLIPPERS, MEDICAID a KLIKA spojí ten večer síly, aby fanoušky pod pódiem zalily maximální energií. Fabrika_Medicaid_1113_A3_BW

Pop/rockoví THE CLIPPERS z Říčan hrají od roku 2011. „Dali jsme se dohromady, protože všichni máme podobnej názor na českou populární scénu, a chceme dělat konečně hudbu na pořádný úrovni, která na českým trhu tak trochu chybí,“ píší na svých webových stránkách. I když je věkový průměr muzikantů nižší než 20 let, za sebou už kluci mají několik povedených koncertů.

MEDICAID zastupují českobudějovickou punk/rockovou scénu. Jejich poslední fošna se jmenuje Naposled. Ukázky z ní naleznete na www.bandzone.cz/medicaid.

Punk/rock provozují i muzikanti z kapely KLIKA. Tato kapelka pochází z Černošic a na svém kontě má tři studiové nahrávky. Tou hlavní je album Nevím! Dál…, které vyšlo v roce 2011.

Vstup na koncert je pouze 50 korun. Začátek ve 21 hodin.

ODKAZY:

Medicaid – http://bandzone.cz/medicaid

Klika – http://bandzone.cz/klika

The Clippers – http://bandzone.cz/clippers

 

Václav Votruba (In Motion Agency)

www.inmotionagency.cz

Tak tolik zase z jiného kraje,

Mathi