Máme tady promo na jednu docela zajímavou akcičku, shodou okolností shodnou s oslavami Beltine, typických sletů čarodějnic a jiných démonických bytostí. A určitě je na co se těšit:

OSLAVTE BELTAIN: Festival ČARODĚJÁLES 2014 zahájil předprodej aneb severní vítr je cool!

Brno City Rock Festival ČARODĚJÁLES v tradičním „čarodějnicovém“ termínu 30.4.2014 (POZN. RED.: Beltine býval jedním z nejdůležitějších svátků v celém keltském světě. Býval to svátek natolik oblíbený, že jeho tradice nebyla zlomena ani přicházející římskou či germánskou nadvládou, ani po staletí trvající snahou křesťanské církve. V různé, víceméně zdeformované podobě lze vystopovat tradice tohoto svátku v oslavách Valpružiny noci, zvyku „pálení čarodějnic“, lidových májových veselicích a dokonce i „moderním“ odborářském svátku práce (přičemž původně květinami ozdobené domy a opentlené proutky vystřídaly prapory a transparenty) již posedmé v čarovném areálu brněnského říčního koupaliště Riviéra zapálením vatry odstartuje sezónu open air festivalů! Předprodej vstupenek za kouzelně vlídnou cenu byl zahájen v sítích TICKETPRO a TICKETSTREAM a v obvyklých brněnských předprodejích. Severní vítr tentokrát přivane hlavní hvězdy opět obzvláště vypečeného line upu , opanujícího od 15.00 tři pódia:

Jedna z největších světových ikon garage punk rockové scény, švédští THE HIVES spojují strohé drtivé kytarové riffy a hystericky exaltovaný zpěv s image seriózních hudebníků symfonického orchestru ve smokingu a cylindru, žáčků nedělní školy nebo černobílých toreadorů. Jejich divoká a neuvěřitelně energická show patří mezi to nejlepší co na současné světové rockové scéně vůbec můžete zažít! Prodali miliony svých alb po celém světě, mají pevné místo mezi headlinery mnoha světových festivalů,v Česku oslnili na ROCK FOR PEOPLE 2007, ale letos je u nás jinde než na ČARODĚJÁLESU neuvidíte! (video vypůjčeno z YT kanálu The Hives)

Finská crossover legenda WALTARI , v tuzemsku, a obzvláště v Brně vždy velmi oblíbená, dorazí se speciálním programem postaveném na nejslavnějším albu Torcha! Ten předvede pouze na jednom koncertu v rodných Helsinkách a na ČARODĚJÁLESU 2014! Jejich osobitá směs hard rocku, metalu, disca, hip hopu, techna a worldmusic je natolik nadčasová , že nadchne nejen pamětníky „devadesátek“ ale oslovuje rockery napříč stylovým i věkovým spektrem.

Ze Slovinska přivezou svůj Ska Punk Hard Core Reggae Metal, vypilovaný stovkami koncertů na evropských festivalech, i v Česku už dobře známí ELVIS JACKSON.

Ještě více z jihu překvapivě přisviští elektrorockový nářez milánských F.O.O.S, spolehlivě zahánějící vzpomínky na typickou italskou pop music.

Nejpopulárnější česká punk rocková parta VISACÍ ZÁMEK se vrátí po dvou letech, poprvé se představí ska rockoví PRAGUE CONSPIRACY, speciálně pouze pro ČARODĚJÁLES obnoví své punkrockové trio z raných začátků post folkový „buránek“ XAVIER BAUMAXA. Carodejales2014-360x360

Příležitost dostanou momentálně nejpopulárnější brněnské kapely ČANKIŠOU, POLETÍME? či MUCHA, ale i nejčerstvější mladá krev. Půlnoc odpálí závěrečnou pekelnou pyroshow světem protřelé black metalové legendy ROOT. Nebude chybět ocenění nejůžasnějších čarodějnic , občerstvení všeho druhu a mnohá další překvapení!

Cena vstupenek do 31.3 je pouhých 290,- Kč, do 29.4 360,- , v den konání 500,- Kč. Veškeré informace budou postupně přibývat na www.carodejales.cz a facebooku.

POTŘEBNE ODKAZY:

http://www.carodejales.cz/index.html

https://www.facebook.com/pages/%C4%8CAROD%C4%9AJ%C3%81LES/335253631741?ref=ts&fref=ts

PŘEDPRODEJ:

http://www.ticketpro.cz/jnp/en/festivaly/hudebni/992190-carodejales-2013.html