Vašek z In Motion Agency již myslí na léto a akce pod širým nebem a tak poslal pár tipů pro ty, kteří tráví anebo budou trávit čas na nějakém tom výletu či tak různě se flákat po republice a kdyby jen čistě náhodou nevěděli, co s načatým víkendem, tak by mohli využít třeba:

BUDROCKFEST III. – České Budějovice, Gerbera (21. června 2014)

Českobudějovická Gerbera se opět otřese v základech! Po roce se do ní vrátí již tradiční fesťák BudROCKfest, který představí několik žánrových špiček, ale stejně tak i kapely, jež jsou teprve na začátku své hudební cesty. Budrockfest

Headlinerem festu budou místní SEVEN! Progresivní metalová smečka v čele s kytarovým virtuózem Honzou Kirkem Běhounkem patří k nejvýraznějším zástupcům tuzemské scény. Ačkoliv má kapela za sebou takřka 20 úspěšných let, stále je na špici, o čemž svědčí úspěch poslední fošny Freedom Call, kterou vydal slovutný Nuclear Blast! Na BRF se SEVEN vůbec poprvé představí domácímu publiku v nové sestavě!

Melodiky potěší také blanští SAGITTARI. Jejich power metalové vypalovačky mají stále větší ohlas! Dobře přijato bylo hlavně poslední album Albert Fish z roku 2012. Rychlost, melodie, české texty… SAGITTARI měli na BRF vystoupit už vloni, ale nakonec se tak bohužel nestalo. Nenechte si jejich set ujít!

Krumlovské komando LOCOMOTIVE netřeba Budějčákům blíže představovat. Letitá a legendární bruska má stále plno sil a energie, což jistě dokáže i na BRF. Momentálně chlapi pracují na nové desce! LOCOMOTIVE, to je jistota totálního nářezu!

Z Prahy do Gerbery dorazí výteční MATAHARI. Za mikrofonem stojí uznávaná Žántí, která má v hrdle nefalšovaný dynamit! České texty, skvělá, hymnická a dynamická muzika! MATAHARI jsou už roky zárukou maximálního zážitku!

Crossoverová nálož OSA KILLERS patří k výrazným reprezentantům českobudějovické scény. Skladby plné energie, skočných pasáží a silných refrénů nenechají v klidu žádného fanouška. OSA KILLERS patřili v prvním ročníku BRF k nejlépe přijatým kapelám. Je jisté, že vás rozpaří i tentokrát!

Mezi méně známé, avšak neméně kvalitní interprety se dají zařadit českobudějovičtí STRAIGHTBACK. Jejich progresivní metal je na vysoké úrovni a pokud kluci ze svých ambicí nesleví, je jisté, že o nich bude ještě slyšet!

O pohodový rock se postarají STONEHILLS z Vodňan, kteří celý program odstartují. Pokud vyhledáváte mladou krev, potěší vás i místní PHOENIX IN FIRE, kteří produkují symfonický metal.

Speciálním bonbónkem pak bude kapela BLACK. Že vám název nic neříká? Pak vězte, že se jedná o novou kapelu Kirka ze Seven! A aby toho nebylo málo, za mikrofonem stojí bývalý zpěvák Seven Jirka Kombi Komberec! Tato sestava slibuje mnohé a už první studiové ukázky dávají jasně najevo, že je na naší scéně parta, se kterou je nutné počítat!

Třetí ročník BudROCKfestu vypukne v 15 hodin! Vstupné je 280 korun. Lístky si můžete koupit za zvýhodněnou cenu i v předprodeji, a to v prodejně Music Center, Nosferatu baru či Music Lannova.

ODKAZY A KONTAKTY:

E-MAIL – budrockfest@email.cz

WEB – http://budrockfest.cz/

SEVEN – http://sevencz.cz/

SAGITTARI – http://bandzone.cz/sagittari

LOCOMOTIVE – http://bandzone.cz/locomotive1

MATAHARI – http://www.matahari.cz/

OSA KILLERS – http://bandzone.cz/osakillers

STRAIGHTBACK – http://bandzone.cz/straightback

STONEHILLS – http://bandzone.cz/stonehills

PHOENIX IN FIRE – http://bandzone.cz/phoenixinfire

BLACK – http://bandzone.cz/_77132

* * * Další z možných akcí, tak tahle zrovna mé milé metalové palice, je teda už ve – prý  „volném“ prázdninovém studentském čase a kdo si nechce nechat ujít „Nightwish“ za kilo, tak určitě by tuto akci neměl minout a měl by zavítat na:

LHOT-FEST vol. 1 – Chodská Lhota, fotbalové hřiště (12. 7. 2014)

Metal zaduní 12. července západočeskou Chodskou Lhotou! Na místním fotbalovém hřišti vypukne první ročník Lhot-Festu, který představí osmičku rozmanitých kapel! Těšit se můžete na smečky Abyss, Haxna, Neurotic Machinery, Concrete, Nightwish Revival, Avidity For…, Rise Of The Fallen a Animal Hate. Fesťák odstartuje v 16 hodin a vstupné je pouhých 100 korun!

Lhotfest Pořadateli Lhot-Festu jsou místní ABYSS. Death metalové komando je na scéně teprve dva roky, přesto si už stihlo udělat poměrně dobré jméno. Kapela staví hlavně na atmosféře, kterou podporují i texty v mateřštině. Jestliže dříve vystupovala s ženským vokálem, dnes se jedná ryze o mužskou záležitost s charismatickým zpěvákem!

NIGHTWISH TRIBUTE BAND pocházejí z Klatov. Zkušenosti muzikanti posbírali ve skupině Blue Rose, se kterou také drhli řadu coverů. Myšlenka na revival finských Nightwish vznikla začátkem minulého roku. Kapela s Milenou Leflerovou za mikrofonem se okamžitě vrhla do práce a dnes nabízí set, ve kterém nechybí skladby jako Amaranth či Ever Dream.

CONCRETE jsou již tuzemskou core stálicí! Kapela je na scéně od roku 1998. Na kontě má několik nahrávek, přičemž ta poslední je z roku 2010. Chcete si zaskákat? Při koncertě těchto borců budete mít příležitost!

Tachovští NEUROTIC MACHINERY zahrají na progresivnější metalovou strunu. Vynikající kapela má za sebou tři skvělá CD. Momentálně ladí novou řadovku, která byla opět zaznamenána ve vyhlášeném studiu Šopa!

Z Plzně dorazí AVIDITY FOR…, kteří se věnují symfonickému metalu. Našlapaná kapela prožívá úspěšný rok – postup do finále v soutěži Múza, plno zajímavých akcí… AVIDITY FOR… okupují tuzemská pódia od roku 2009. O několik měsíců později pak vznikl debutový demáč.

Z hlavního města západních Čech pochází i melodici RISE OF THE FALLEN. Sympatická smečka ve své tvorbě míchá hned několik stylů – heavy metal, crossover, rock… Hlavní prostor má zpěvačka Veronika, která do souboru nastoupila v minulém roce.

Moderní rock s texty v mateřštině představí klatovští HAXNA. Soubor se momentálně prezentuje singlem, na kterém najdete skladby Závislej a Jeden svět. Máte rádi přímočarou muziku a zpěvné refrény? Jste na správné adrese!

Domažličtí ANIMAL HATE jsou už zkušenými harcovníky, kteří mají na kontě několik nahrávek a celou řadu koncertů. Poslední deska A Witch Shall Be Born vyšla pod slovenským labelem Metal Age Productions! Kapela kombinuje smrtící kov s neotřelými prvky, díky čemuž má osobitou a okamžitě rozeznatelnou tvář!

Na místě bude občerstvení a možnost spaní přímo v areálu!

ODKAZY A KONTAKTY:

E-MAIL – abyssaci@seznam.cz

FB UDÁLOST – https://www.facebook.com/events/641034925981907/?ref_newsfeed_story_type=regular

ABYSS – http://bandzone.cz/abysschodskalhota

HAXNA – http://bandzone.cz/haxna

AVIDITY FOR… – http://bandzone.cz/avidityfor

NIGHTWISH TRIBUTE – http://bandzone.cz/nightwishtributeband

NEUROTIC MACHINERY – http://bandzone.cz/neuroticmachinery

CONCRETE – http://bandzone.cz/concrete

RISE OF THE FALLEN – http://bandzone.cz/riseofthefallen

ANIMAL HATE – http://bandzone.cz/animalhate1

Václav Votruba

Závěrem tedy si myslím, že je to docela slušná příležitost pro různě vytvořené metalové seznamky a podobné virtuálně stvořené a fungující skupiny, jak zvednout svůj línej zadek a jít se ztunit nebo zčunit, popřípadě se spářit anebo jen spařit se. Tak zatím čus Wink \m/

Mathi