Milí přátelé,

dovolujeme si vás srdečně pozvat na,

„ 1.ročník „Festivalu Romantiky“ který se bude konat v pátek  23.9. 2016 od 19:00h v kulturním prostoru Slezský Grunt v Háji ve Slezsku, části Smolkov.

 

Představí se světoznámé duo zpívajících violoncellistek pod názvem TARA FUKI.

Tara Fuki pocházejí z Brna a tvoří je Dorota Barová (rovněž zpívala se skupinou Chorchestr a Asyl Akt) a Andrea Konstankiewicz-Nazir (také skupina BOO).

 

Tento soubor vůbec není na domácích pódiích neznámým pojmem, ba právě naopak.

Problém je, že holky jezdí a koncertují hodně v zahraničí, takže je malý zázrak se na jejich koncert vůbec dostat.

 

Ve své hudbě i textech se nechaly inspirovat poetikou nocí a snů, které chápou jako extrakt podvědomí. Jak samy říkají o své tvorbě „to, co se v nás odehrává v noci, je úplně jiné a mnohdy i pravdivější než to, co vnímáme ve dne.“

 

Jejich hudba je také hudební improvizací na pomezí mnoha hudebních žánrů (klasická hudbajazzfolk a jiné). Texty písní zpívají polsky, česky i francouzsky.

 

Speciálním hostem bude Michaela Ripková, která vystoupí s projektem

„Dona Michelle-elektrické housle“.

Michaela jako hájecká rodačka je velmi dobře známá v Háji ve Slezsku a okolí jako opravdu virtuózní hráčka na el. Housle, kdy umně využívá velkou paletu zvuků a rytmů. Koncert Míši je opravdový hudební zážitek.

Michaela je asi známější jako kytaristka a zakladatelka tvrdě rockové party KAPRIOLA, kde také používá housle, ale v trochu jiném pojetí.

Předprodej na akci bude probíhat v restauraci Slezský Grunt, Infocentrum – Háj ve Slezsku. V Opavě bude ve Sluně a v Ostravě v Dobré čajovně, při Domu kultury Ostrava.

Více info na www.slezskygrunt.cz

Všechny srdečně zveme a těšíme se na vaši účast.

info@energia.cz
www.naokraji.webnode.cz

www.slezskygrunt.cz