Dnes tady mám zase pár nějakých nových informací z oblasti hudebního dění od Vaška, vesměs určené pro příznivce metalové hudební scény:

Tou první zajímavosti jistě bude, že

Metalová úderka Vidock se vrací na scénu!

Radost všem fanouškům udělali muzikanti z ústecké kapely VIDOCK! Zhruba po roce nečinnosti se kluci rozhodli, že je na čase se opět vrhnout na pódia. A nejenom to… Kapela rovnou počítá i s novou nahrávkou, na které se už začalo pracovat! Vidock

„Myslím, že ten rok, kdy VIDOCK vůbec nehrál, nám všem dost rychle utekl. Já s bubeníkem Jirkou jsem pracovali na doomovém projektu ADAGIO FUNEBRE a Tomáš se usilovně věnoval studiu na konzervatoři,“ zmínil baskytarista David Hradílek. Podle jeho slov došlo k přerušení činnosti kvůli situaci na hudební scéně. „Nedá se říct, že by se hudební scéna za tu dobu nějak změnila k lepšímu. Mezi všemi těmi pomalými doomovými riffy a klasicistními preludii nám ale po čase začal chybět rychlý a technický metal, tak jsme spolu spontánně začali zase hrát. Prostě nám to chybělo,“ dodal.

Otázkou je, jak bude nový VIDOCK znít. Podle kytaristy a zpěváka Tomáše Eislera se bude pokračovat v syrovosti a tvrdosti debutové fošny Faustum z roku 2010. „Budeme však více pracovat s chromatikou a disonancemi. Přibude i více čistě zpívaných melodických linek,“ načrtl.

01 david spector Významnou novinkou také je, že kapelu oslovila filmová společnost s žádostí o použití skladby Fall into the Abyss ve filmu Hra na vraha II. I to bylo důležitým impulsem k obnovení VIDOCKU. „Je paradoxem, že jsme kromě této nabídky v uplynulém roce registrovali i větší zájem ze strany pořadatelů,“ řekl bubeník Jirka, který má z návratu kapely radost. „Určitě je skvělé, že jsme zase začali společně zkoušet a chytli nový vítr do plachet. Tomáš má spoustu nápadů, takže je na čem pracovat.“

Nový materiál by měl vyjít v podobě minialba. VIDOCK slibují, že nějaká ta novinka zazní už na prvním vystoupení, které se uskuteční 12. dubna v Litoměřicích v klubu Baronka. Spolu s nimi ten večer zahrají heavy metaloví Krleš. „Doufáme, že se nám podaří do té doby najít i nového člena na post zpěváka, či zpěvačky. Případní zájemci, kteří by to u nás chtěli zkusit, se mohou ozvat na e-mail metalvidock@seznam.cz,“ zmínili muzikanti.

Davida Hradílka do nového startu VIDOCKU podpořila firma NBE Guitars, která je evropským výrobcem amerických baskytar Spector. Vyrobila mu bezpražcový model Spector Rebop. „Pánové z NBE Guitars odvedli opět kvalitní práci. Na jejich baskytary Spector nedám dopustit,“ pochválil baskytarista hořovickou firmu.

Muzikanti z VIDOCK mají plno zkušeností i z jiných souborů. Jak Tomáš Eisler, tak David Hradílek fungovali i v legendárním Törru. Tomáš Eisler byl známý také působením v hard rockovém Ayerdallu.

ODKAZY:

www.vidock.cz

http://bandzone.cz/vidock

metalvidock@seznam.cz

No a druhou zajímavostí může být info, že:

Ve druhém kole soutěže MetalGate Massacre nejvíce zabodovaly crossoverové kapely

Napínavé bylo druhé kolo základní části soutěže MetalGate Massacre, které se ve čtvrtek 30. ledna opět konalo v pražském Music City Clubu. O vítězi rozhodl jen minimální rozdíl hlasů – The Revolt získali 54 hlasů a Self Defence 51 hlasů. I přes těsnou porážku neměli Self Defence důvod ke smutku – do semifinále totiž postupují obě kapely.

The Revolt

The Revolt

The Revolt působí na scéně od roku 2007. Svoji hudbu nazývají metal – crossoverem. Tento styl je podle jejich vlastních slov pro muzikanta výhrou, ale zároveň také velkým bičem. „Prolínají se zde všechny styly metalové muziky, a tak máme samozřejmě hodně volnosti a prostoru ve tvorbě,“ píše pelhřimovská úderka na svém Bandzone a dodává: „Je jasné, že všechny styly, které se v naší hudbě objevují, musíme umět bezchybně zahrát, což je samozřejmě výzva.“ Úspěch v základním kole MetalGate Massacre dokazuje, že si kluci vybrali správnou cestu…

Pražští Self Defence se také pohybují v crossoverových vodách. Jejich muzika je dynamická a postavená na výrazném vokálu Adriany Pítrové. Ačkoliv Self Defence fungují od roku 2005, jako přelomový uvádějí rok 2013, kdy se podařilo ustálit sestavu.

Ve druhém kole MetalGate Massacre se dále o přízeň poroty a diváků snažili pražští metaloví matadoři Assessor a Mawataki z Velkého Meziříčí.

Music City Club byl slušně zaplněn (zhruba 100 diváků), atmosféra byla skvělá… Další kolo se v klubu, který se nachází v ulici Ocelářská v pražských Vysočanech, uskuteční 13. února. Na soupisce jsou kapely Draco Hypnalis, Suffer Age, From Day To Day a Break The Rules… Přijďte podpořit své favority, dát si pivko v příjemném prostředí a užít si kvalitní muziku!

Foto: The Revolt (autor – MetalGate Massacre)

ODKAZY:

MUSIC CITY CLUB – https://www.facebook.com/MusicCityClub

METALGATE MASSACRE – http://5.metalgate-massacre.cz/

Václav Votruba

Tak tolik novinek z této oblasti zase,

Mathi